Зміна уряду в Україні насторожує інвесторів

07 марта 2020 г., 22:43:00   1453   0

Зміна уряду в Україні насторожує інвесторів

Західні інвестори побоюються, що українська влада вирішила змінити курс країни і припинити розпочаті реформи. Про це повідомляє “ЕП” з посиланням на матеріал liga.net.  Видання повідомляє, що прізвища Гончарука, Маркарової, Мілованова, Рябошапки і Ситника прямо вказані у звіті Morgan Stanley від 5 березня.

У ньому банкіри радять клієнтам скоротити позиції в українських єврооблігаціях через невизначеності з новим урядом.

 

ЧАСТИНА ЗВІТУ MORGAN STANLEY

Причини такого висновку:

Morgan Stanley не розуміє, чого очікувати від уряду Дениса Шмигаля. Чи буде його Кабмін продовжувати реформи – головне побоювання банкірів. З Кабміну пішли ключові, на думку Morgan Stanley, реформатори Оксана Маркарова і Тимофій Милованов. Замість Маркарової міністром фінансів став Ігор Уманський, який раніше публічно висловлював сумніви у необхідності підтримки МВФ для України. Тиск на Ситника і заміна Рябошапки – можлива ознака відкату антикорупційної реформи.

Також говориться, що в четвер вдень українські єврооблігації з погашенням в 2032 році подешевшали відразу на 3%. Morgan Stanley вважають, що пропозиція Шмигаля про перегляд бюджету на 2020 рік збільшення зарплат і пенсій не допоможе: “уряду доведеться розширювати дефіцит бюджету, що не сподобається МВФ, або підвищувати податки, що малоймовірно”.

У фінансовому агломераті також не згодні з затвердження нового прем’єра, що зміцнення гривні у 2019 році (“плюс” 14,5% до долара – ЕП) нашкодило промисловості, але не вплинуло на добробут українців. Morgan Stanley бачить в цьому натяк на те, що гривню потрібно девальвувати. “Враховуючи незалежність НБУ, не дуже зрозуміло, якими інструментами збирається користуватися уряд, щоб послабити гривню”, – зазначають автори звіту. Ім’я нового міністра фінансів Ігоря Уманського згадується окремим рядком у переліку ризиків, які бачить Morgan Stanley. Від його дій багато в чому буде залежати ключова характеристика уряду Дениса Шмигаля – співробітництво України і МВФ.

У виданні пишуть, що процес переговорів за новою програмою з МВФ (у грудня 2019 Фонд попередньо погодив Україні  5,5 млрд дол на три роки, але офіційно програма не підтверджена – ЕП), швидше за все, затягнеться, навіть якщо Україна найближчим часом виконає два інших завдання –  прийняття законів про ринок землі і про банківське регулювання (так званий “антіколомойский” – ЕП).


Источник: Все новости от

Читайте еще

Последние новости
Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?







Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте