Які виставки можна відвідувати, сидячи на карантині 

08 мая 2020 г., 23:20:00   845   0

Онлайн виставки


Під час карантину любителі мистецтва напевно скучили за відвідуванням культурних заходів. Добре, що сучасні технології дозволяють насолоджуватися прекрасним, не виходячи з дому, пише Катріна Вага у блозі для НВ.


Відома виставка Art Basel, яка щороку збирає сотні художників і цінителів мистецтва, в цьому році пройшла не у Гонконзі, а онлайн.


Майстри пензля і скульптори з усього світу показали свої шедеври, а мільйони шанувальників змогли їх побачити, оцінити і навіть придбати.


Технології дозволили перенести світове мистецтво на екран вашого смартфона, і прослухати лекцію про символізм Венери Урбінскої, так само як і подивитися на неї, тепер можна у віртуальному режимі.


З огляду на це, розповідаємо про кращі онлайн-сервіси для перегляду міжнародних виставок і галерей.


Google Arts & Culture


Відкрити двері у Сикстинську капелу, розглянути творіння Боттічеллі і Мікеланджело, відвідати художні галереї Лілля або паризький музей Орсе можна вдома завдяки Google Arts & Culture.


Читайте також: Бенксі створив нову картину: на ній зображена медсестра у ролі супергеройки


Google вже дев'ять років співпрацює зі світовими музеями і галереями. Відвідати у кілька кліків можна 850 просторів: від музеїв Азії до Сіднейської опери та Британського музею.


Хоча про цей інструмент від Google чули менше, ніж про фірмовий перекладач, але після закриття виставок, музеїв і кордонів він може врятувати від культурного голоду. Його оцінять як цінителі класики і романтизму, так і кубізму, імпресіонізму чи сучасного мистецтва.


Не бургером єдиним або музеї з США



Прогулятися Манхеттеном поки не вдасться. Але потрапити на Нью-Йоркську виставку музею Уїтні Vida Americana: Mexican Muralists Remake American Art, 1925-1945 з аудіо і відео гідом можна навіть у самоізоляції.


А ще познайомитися з роботами Гіру, констебля і Едгара Дега у Національній галереї мистецтв Вашингтона або побачити творіння Енді Уорхола, Герхарда Ріхтера і Луїзи Буржуа у Фонді мистецтв Діа.


Там також представлені ненудні скульптури і твори змішаної реальності. Вони припадуть до смаку як культурним гурманам так і більшим шанувальникам музеїв у подорожах.


Один з найзнаменитіших музеїв США Метрополітен теж відкрив онлайн-експозиції і віртуальні тури за вражаючими роботами Вінсента ван Гога, Джексона Поллока і Джотто ді Бондоне.


Якщо дуже хочеться забути, що ти у себе вдома, то можна подивитися на великому екрані виставку з ефектом повної присутності "Джеймс туррелі: До світла" від Галереї Сучасного мистецтва Америки.


Естонський досвід


2020 – рік цифрового мистецтва в Естонії, і зараз відмінний час з ним познайомитися. Воно інтернаціональне і сучасне.


Художниця Катя Новіцкова, інсталяції якої відкривали 57 Венеціанське бієнале, пропонує доторкнутися до своїх творінь.


Зокрема, онлайн можна відвідати всесвітньо відому виставку "Якби ти тільки міг бачити те, що я бачу твоїми очима", а також ознайомитись з іншими її роботи.


Багато естонських музеїв називають "розумними". Наприклад, Tallinn Hall замість вже набридлих 360-градусних турів, пропонує віртуальні відеоогляди у високій роздільній здатності. Вони інтерактивні, тому основне відео можна зупинити і розглянути з усіх боків скульптуру або картину, яка вас зацікавить.


Поки закритий навіть Pinchuk ArtCentre, нестандартний арт можна знайти у Талліннському Konstanet. Простір сучасного мистецтва з найбільш незвичайними предметами.


Якщо хочеться подивитися на справжню естонську творчість – вам у музеї Kunstihoone digigiid або KUMU. Там зібрані роботи відомих естонських творців, які вражають багатогранністю.


Одна з картин нагадує зображення на Берлінській стіні, але тільки без Брежнєва, що цілується


Трохи культурної Сангрії



Доторкнутися до Пікассо з дому можна у Барселонському музеї. Там його полотен найбільше. Далі варто прогулятися середньовічною архітектурою Барселони завдяки 360-градусному туру.


Читайте також: В Україні дистанційно вручили кінопремію "Золота Дзиґа"


Якщо ж вам мало інтерактиву – біжіть у цифровий музей національного мистецтва Каталонії. Там можна не тільки помилуватися апсидами Сант Климент де Таулов, а й зібрати пазл з картин через додаток Second Canvas.


Один клік і на екрані замість картини з'явиться пазл. Це допоможе не тільки провести час цікаво, але і краще розглянути деталі полотен, запам'ятати їх.


Музей Тіссена-Борнеміси в Іспанії також проводить віртуальні екскурсії. Наприклад, Рембрандт і портрети Амстердама, 1590-1670 – вражаюча колекція з 80 картин, які ніколи раніше не бачили у Іспанії.


Якщо вам набридли серіали, а культурні потреби все ще не задоволені – саме час неспішно розглянути картини Пікассо, прогулятися середньовічною Барселоною або познайомитися з мистецтвом Естонії.


Адже сучасні технології дозволяють розвивати художній смак навіть у самоізоляції.


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Источник: Все новости от

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?







Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте