Заборону політичної реклами підтримують понад 40% українців

12 июля 2021 г., 21:23:00   869   0

Заборону політичної реклами підтримують понад 40% українців

В Україні 41% громадян вважають, що необхідно повністю заборонити політичну рекламу.

Такі результати опитування “Політичні партії очима виборців: як створити передумови ефективного представництва” озвучив науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи”, професор Національного університету “Києво-Могилянська академія” доктор історичних наук Олексій Гарань під час круглого столу в Укрінформі.

“Ми питали про ставлення респондентів до політичної реклами. 41% вважає, що політичну рекламу потрібно заборонити повністю, 27% вважають, що її можна дозволити, але лише під час виборів, 12,5% – що можна дозволити тільки в період між виборами, і лише 14% вважають, що вона має бути в цілому дозволена”, – сказав Гарань.

За його словами, під час опитування вивчалося і ставлення респондентів до використання політичними партіями коштів державного фінансування.

“Найбільше респонденти підтримують витрати державних коштів, які надаються партіям на просвітницьку та громадську діяльність — 74%, 55% – на навчання і підвищення кваліфікації, а от витрати на виборчу кампанію, на політичну – лише 32% , що можна витрачати державні кошти на політичну рекламу – лише 18% (вважають так – ред.). Тобто, достатньо чітко видно, що переважно це витрати на просвітницьку, громадську діяльність і підвищення кваліфікації, що респонденти схвалюють”, – підкреслив Гарань.

Водночас, за його словами, більшість опитаних заявили, що для них є важливою інформація про джерела фінансування і витрати партій у формуванні власного ставлення до тієї чи іншої політсили.

“Якщо говорити про джерела фінансування і про витрати, то це важливо для 57% опитаних. І лише 13% кажуть, що їм достатньо інформації про фінансування політичних партій. Тобто, тут є очевидний розрив між суспільним запитом і між тим, що люди мають. 19% кажуть, що знають про те, що політичні партії зобов’язані надавати щоквартальні фінансові звіти до НАЗК, а ще 40% щось про це чули. А нічого про це не знають більше 40% опитаних”, – розповів Гарань.

Він зауважив, що молодь краще ознайомлена з партійними фінансами і з тим, що партії зобов’язані подавати фінансові звіти до НАЗК. “Серед молоді майже втричі більше тих, хто переглядав партійні звіти, порівняно зі старшими респондентами”, – сказав науковець.

Опитування на тему “Політичні партії очима виборців: як створити передумови ефективного представництва” проведене Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 1 до 7 червня 2021 року. Загалом було проведено 2003 інтерв’ю. Опитування здійснювалося методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Фінансування опитувань здійснене в межах проєкту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

Источник: Все новости от

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?







Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте