Україна вводить бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком 60+

04 января 2022 г., 14:54:00   974   0

Україна вводить бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком 60+В Україні дозволили бустерну дозу для людей старших за 60 років / фото УНІАН, Олександр Прилепа


Україна вводить бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком понад 60 років.


Як повідомили УНІАН в прес-службі Міністерства охорони здоров'я, відповідний наказ підписав міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко за рекомендацією Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ), інформує UAINFO.org.


"Ми дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Літні люди зможуть отримати бустерну дозу щонайменше через шість місяців після другої", - зазначив міністр.


Отримати бустерну дозу люди віком 60+ можуть через 6 місяців з дати другого щеплення від COVID-19, оптимально в період від 6 до 9 місяців.


Читайте також: Для защиты от коронавируса необходимо делать три прививки ежегодно, – исследование


Перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty/Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Наприклад, якщо перші два щеплення було зроблено вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, бустерну дозу рекомендовано вводити вакциною Comirnaty/Pfizer.


За відсутності м-РНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною, згідно з дозволеними в Україні схемами.


Після отримання бустерної дози дія COVID-сертифіката буде подовжена.


Читайте також: "Грошей немає": в Україні призупинилася розробка вітчизняної вакцини від коронавірусу


Також, за рекомендацією експертів НТГЕІ, змінили схеми використання різних вакцин для основного курсу щеплень від COVID-19, згідно з якими вакцину CoronaVac тепер можна поєднувати з векторними (AstraZeneca) та м-РНК-вакцинами (Moderna або Comirnaty від Pfizer).


Крім того, після Moderna або Pfizer тепер можна застосовувати вакцину AstraZeneca. Мінімальний інтервал між дозами - 28 днів.


Щодо вакцинації вагітних, то жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac, а потім завагітніли, для другої дози перевагу слід надавати м-РНК-вакцинам Pfizer або Moderna.


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube



 

Источник: Все новости от

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?







Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте