5 фактів про американський побут, на які варто звернути увагу українцям

14 ноября 2017 г., 22:50:00   1031   0

За рік в Америці я встигла пожити у десяти квартирах в різних районах Вашингтону та передмістя, й дуже цьому радію. Попри незручності переїздів, я вивчила і місто, і ринок житла. Про це пише Марія Прус в блозі "НВ".


Побачила й типовий американський побут. Здавалося б, ну що тут можна нового вигадати? Але, судячи з усього, американці набагато краще вміють організувати свій простір.


1. Ергономічна кухня. Просто над плитою розташована мікрохвильова із вбудованою у дно витяжкою. Це дуже заощаджує місце, особливо а невеликих квартирах.


Навіть у недорогих будинках в раковині вбудований garbage disposer, тобто подрібнювач сміття – звісно, дрібного, з їжі. Чистиш, наприклад, картоплю, а очистки можна не вигрібати з раковини у смітник, а просто подрібнити й змити. Так само перемелюються й рештки їжі на тарілках. Дуже зручно.


Читайте також: Как выглядит школа в Америке для самых тяжёлых детей. ФОТО


Посудомийна машинка – інший член американських родин, точніше — 75% сімей країни. Хоча, за цією статистикою, вона є найменш вживаним основним електроприладом.


2. Пральна машина не існує окремо без сушарки. Це називається laundry unit (пральний блок). Продають і встановлюють їх разом. Є пралка – є й сушарка. Це непохитне правило. Питання про те, де сушити постіль, рушники й ковдри, не виникає.


Недорогі квартири такого «юніту» можуть не мати. В такому випадку є кімната для прання і сушіння – одна на весь будинок. Якщо пралок у багатоквартирному будинку взагалі немає — це свідчення того, що живуть там зовсім небагаті люди. Їм залишаються лише громадські пральні.


Вручну американці не перуть взагалі нічого. Я мала проблему з тим, де купити тазик для прання вручну. Знайшла лише на Amazon.


Пальта, костюми, сорочки й сукні здають лише в хімчистку, яка ще й ремонтує одяг. Це взагалі окрема «хімчисткова мафія», контрольована, переважно, вихідцями зі Східної Азії: за менш як $12 й латки не поставлять. З цієї суми стартують й послуги на чищення-прасування.


3. Кондиціонери. Без них американці не уявляють свого існування. Їх немає лише в найбідніших будинках. Для решти – це норма, без якої вижити 4-5 місяців спекотного вологого вашингтонського літа просто неможливо.


Бувають вони двох видів. Дешевші — так звані window units (віконні блоки). Їх встановлюють у кожній спальні і у вітальні. Такі установки фізично наганяють холодне повітря, коли стає гаряче. Інший вид – air conditioning, централізована система кондиціонування, дорожча і зручніша, бо постійно підтримує потрібний рівень температури.


Читайте також: В Штатах открыли первый в мире аквапарк для людей с ограниченными возможностями. ФОТО


Якщо європейці часто заощаджують на опаленні й кондиціонуванні, американці більш схильні до екстремумів. Влітку в кожному офісі, магазині, автобусі й вагоні метро шалений холод, я в футболці просто замерзаю. Взимку – тепло настільки, що светр починає душити й пекти.


4. Логістика й паркування. Де поставити машину – головний біль усіх американців, що живуть чи працюють у великому місті. Місця для паркування на узбіччях існують трьох видів: «зайнято», «дорого» або «заборонено».


85 % населення Америки — автовласники. Тож наявність паркування чи навіть підземного гаражу – звісно, не безкоштовного, – часто стає вирішальним фактором під час вибору житла.


Нові багатоквартирні будинки найчастіше мають ще й спеціальні місця під вантажівки для переїзду неподалік від вантажного ліфту, а отже коробки не заважають мешканцям, і фургон не займає місця на автостоянці.


5. Amenities, тобто додаткові зручності, бонуси, сервіси. Це ігрові кімнати з більярдом і настільним футболом, офісні приміщення з комп’ютерами, тренажерки, кімнати для зберігання велосипедів, грилі й басейни на території чи навіть на руфтопі, тобто на даху будинку. У США вони доступні не лише для багатіїв, а й для середнього класу. Часом треба доплачувати понад місячну оренду або один раз під час заселення.


Читайте также: ТОП-20 фактов о США и американцах, которые вы могли не знать


Крім того, в таких будинках безкоштовне обслуговування й дрібний ремонт квартир. Вийшла з ладу посудомийна машина – замінять. Заклинило вікно – полагодять. Батареї до початку опалювального сезону перевірять. Треба лише повідомити адміністрацію.


Всі ремонтні роботи проведуть вдень, щоб не заважати господарям. За собою підметуть, розстелять поліетилен чи вдягнуть бахіли. Приходиш додому ввечері – а там чисто й справно.


І так, поки тебе нема, в твоїй квартирі ходить хтось чужий. І ні, це не страшно, бо нічого не крадуть.


Додати до сервісу в такому комплексі консьєржа на вході, просторі коридори, чотири ліфти й безкоштовну кавомашину в лоббі, і складається відчуття, наче живеш у готелі.

Источник: Все новости от

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?







Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте