Супрун спростувала найпоширеніші міфи про гепатит

28 июля 2018 г., 20:34:00   1371   0

Сьогодні Всесвітній день боротьби проти гепатиту – захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Найнебезпечніший вірус гепатиту – гепатит С. Завдяки співпраці з міжнародними організаціями МОЗ України буде закуповувати інноваційний курс лікування цієї хвороби.

Аби подолати віруси гепатиту в Україні дуже важливо, щоб кожен вчасно проходив обстеження та отримував правильне лікування. І для цього важливим є не лише забезпеченість ліками. Велику роль відіграє наша обізнаність щодо хвороби та вміння розрізняти потрібне лікування від фуфломіцинів.


Читайте також: Гепатит С – більше не вирок 


Гепатит С і B – вірусні захворювання. Вони НЕ лікуються НЕ противірусними препаратами, різними настоянками чи маслом розторопші. Тільки противірусні препарати допоможуть вилікувати і забути про цю хворобу назавжди. На жаль, досі існують міфи, що можна довічно приймати гепатопротектори і це допоможе одужати.

Попросили лікаря-гастроентеролога Natalia Dynnyk, члена Європейської асоціації з вивчення захворювань печінки, пояснити, яких “ліків” варто уникати та як потрібно стежити за здоров’ям.


Кожен вид гепатиту має різну причину виникнення і потребує специфічного лікування. Застосування препаратів з недоведеною ефективністю забирає в людей гроші, а головне - час, щоби почати справді потрібне лікування. Це призводить до незворотних ускладнень, таких як цироз печінки або гепатоцелюлярна карцинома, які можуть вартувати життя.


Серед поширених недоказових способів “лікування” гепатитів, а також будь-яких проблем з печінкою, є практика застосування гепатопротекторів. Вірячи у цілющу силу очищення печінки, пацієнти призначають їх самі собі, як “універсальний засіб”, що нібито допоможе підвищити стійкість печінки до шкідливих факторів і навіть відновити свої функції. У світовій же медичній практиці деякі лідери продажу наших аптек зовсім не застосовуються, оскільки не довели своєї ефективності.


Читайте також: Международные компании-закупщики поставляют в Украину медпрепараты из России

Слід пам?ятати, що проблеми з печінкою мають різну причину. Тому лише при чітко встановленому діагнозі – вірусному гепатиті, аутоімунному, токсичному, метаболічному чи генетичному ураженні (наприклад, Хвороба Вільсона, Гемахроматоз), – можна призначати ефективне лікування.

Пам'ятайте, що тривалий час захворювання печінки не проявляються яскравою симптоматикою. Тому кожному варто хоча б раз на рік проводити скринінг – здійснювати ультразвукове дослідження черевної порожнини та перевіряти рівень печінкових ферментів у крові, у разі змін при УЗД та підвищенні печінкових проб – не йти в аптеку з проханням порадити "щось для печінки". А звернутися до лікаря. Саме лікар має встановити чіткий діагноз і призначити дієве лікування.


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Источник: Все новости от

Читайте еще

Последние новости
Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?







Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте