Людожерський "Закон про п`ять колосків" і лондонське каміння для посольства СРСР – 7 серпня в історії

07 августа 2018 г., 17:12:00   736   0

1245 – на річці Сяні поблизу міста Ярослава (нині – Польща) дружина братів князів Данила Галицького та Василька Теребовлянського здобула перемогу над угорсько-польським військом. Їхня мати рано залишилася вдовою. Красуню кохали королі угрів і поляків, але княгиня їм відмовила, бо була вірною батькові своїх дітей і за будь яку ціну хотіла повернути їм державу.


1918 – підписано попередню угоду урядів Української Держави та Всевеликого війська Донського про визначення кордонів між ними та взаємне визнання незалежності й суверенності. Україні відійшли землі на схід від Маріуполя. Документ доповнювався "Додатковою секретною угодою" уповноважених донського та гетьманського урядів, згідно з якою Київ зобов'язувався якнайшвидше постачити донському війську озброєння та військове спорядження з розрахунку на три корпуси з майна, що залишилося "понад кількість, необхідну для укомплектування кількості українських військ, встановленої за угодою з Центральними державами".


1920 – у Варшаві підписано українсько-кубанський договір, за яким "Українська Народна Республіка визнає державну суверенність Республіки Кубанського краю. Республіка Кубанського краю визнає суверенність УНР. Обидві республіки зобов'язуються підтримувати одна одну в боротьбі за своє національно-державне визволення".


Читайте також: "Я бачила голод". Боротьба із чудовиськом триває


1929 – Центральний виконавчий комітет і Раднарком СРСР видали постанову "Про новий латинізований алфавіт народів арабської писемності Союзу РСР".


1932 – у СРСР прийнято "Закон про п'ять колосків". Постановою ЦВК і РНК СРСР "Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації і зміцнення громадської (соціалістичної) власності" боротьбу за охорону громадського майна визнано першочерговим завданням радянської влади. Осіб, які "розкрадали громадську власність", оголошено "ворогами народу". До державного майна зараховано вантажі на залізницях і водних шляхах, а також майно колгоспів і кооперативів (урожай на ланах, громадські запаси, склади, магазини). Було запропоновано посилити охорону транспортних вантажів та майна колгоспів і кооперативів. До 1 січня 1933-го засуджено на строк понад 10 років 54 645 осіб, розстріляно 2110.


Надзвичайна історія, яку береже поліське сільське кладовище. ФОТО


1948 – сесія ВАСХНІЛ визнала вчення Лисенка єдино правильним. Початок погрому генетики.


1954 – Гаазька конференція ухвалила конвенцію про долю культурних цінностей у разі військових дій.


1968 – у Лондоні українські емігранти, які протестували проти утисків українських поетів і письменників в Україні, закидала камінням посольство Радянського Союзу.


1977 – у Миколаєві було пущено на воду газотурбохід “Капітан Смірнов” – перше судно із горизонтальним навантаженням.


1983 – прийнято постанову ЦК КПРС і РМ СРСР "Про зміцнення соціалістичної трудової дисципліни", що передбачала покарання за випуск браку, прогули й запізнення на роботу, пияцтво на робочому місці. Звідтоді розпочалися масові денні облави на відвідувачів магазинів і кінотеатрів. 


1990 – Естонія скасувала дії Конституції СРСР, визнала приєднання до складу Союзу та перебування на їхній території радянських військ незаконними.


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Источник: Все новости от

Читайте еще

Последние новости
Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?







Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте