Верховна Рада може збільшити штраф за ігнорування ременів безпеки та мотошоломів

17 сентября 2018 г., 21:48:00   1666   0

Ми знаємо, що наші дороги є найнебезпечнішими в Європі. І звично лаємо через це владу за погану якість доріг. А ще п'яниць і мажорів, які скоюють ДТП. Але ми маємо визнати також і власну відповідальність за це. Ми нехтуємо безпекою – лише 15% водіїв користуються ременями безпеки. Лише 1% просить пасажирів позаду пристебнутися.


Щодня на українських дорогах гине 9-10 людей. Це майже як футбольна команда щодня. Вдумайтеся, щороку понад 3 500 смертей. Десятки тисяч травмованих. Це жертви, яких можна уникнути почавши з найпростішого – ременів безпеки.


Читайте також: Україна та смертність на дорогах. Як це зупитини?


Ми діємо проактивно, тож запропонували законопроект, безпосередньо спрямований на зменшення смертності на дорогах. Вже у завтра, 18 вересня, у Верховній Раді він стоятиме на порядку денному й може бути ухвалений у першому читанні чи одразу в цілому. Це законопроект №8492 "Про внесення змін до статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо зниження смертності та травматизму на дорогах України шляхом збільшення рівня користування ременями безпеки та мотошоломами)". Він простий і пропонує підвищити штраф за ігнорування ременів безпеки та мотошоломів до 850 гривень.


Сьогодні штраф за ігнорування ременя безпеки в Україні становить лише 51 гривню. Ця мізерна ціна подає вкрай хибний сигнал: Ремені це неважливо", мовляв, якби було важливо – відповідальність була б більшою. Хоча закон лише підвищує штаф, однак він не для того, щоб карати. Він для того, щоб змінити поведінку. Щоб сформувати нову звичку – пристібатися, зокрема на задніх місцях в авто.


Читайте також: Навіщо потрібні дитячі автокрісла. ФОТОФАКТ


Запропоновані законопроектом зміни вплинуть на безпеку водіїв і пасажирів. За даними ВООЗ, ремені безпеки могли б урятувати 50% учасників смертельних ДТП і захистити потерпілих від тяжких травм. Аналогічний ефект дають і мотошоломи: їх використання знижує ризик загибелі до 40%, а важких травм – приблизно на 70%.


Законопроект ініціював Центр демократії та верховенства права в рамках Кампанії "За безпечні дороги" з метою зниження рівня смертності на дорогах України. Детальніше про законопроект та його обґрунтування – за посиланням.


Ми закликаємо народних депутатів проголосувати за цей законопроект. Одне натискання на кнопку голосування може врятувати понад півтисячі життів щороку.


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Источник: Все новости от

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?







Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте