НАБУ не захотіло відкривати справу на військового прокурора, який начебто пропонував свідку $50 тис. за показання проти Шепелева

07 ноября 2018 г., 23:30:00   1013   0

НАБУ не захотіло відкривати справу на військового прокурора, який начебто пропонував свідку $50 тис. за показання проти Шепелева

Солом’янський суд Києва відмовив адвокату Олександра Шепелева у задоволенні скарги на бездіяльність уповноважених осіб Національного антикорупційного бюро України щодо невнесення відомостей до ЄРДР.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 22 жовтня.

18.07.2018 року Шепелевим та його адвокатом Юрієм Татьковим на ім’я директора НАБУ подано заяву про вчинення злочину прокурором відділу Головної військової прокуратури.

У заяві йшлося, що прокурор Артем Щербак начебто запропонував свідку вступити в змову і звести наклеп на Шепелева, а також отримати грошові кошти шляхом задоволення цивільного позову на суму від 40 до 50 тис. доларів. Адвокат і його підзахисний просили внести дані до ЄРДР  за ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 368 КК.

В НАБУ пояснили, що така заява надходила, але при дослідженні її змісту не встановлено достатніх об’єктивних даних та конкретних фактів, які б свідчили про вчинення корупційного злочину, підслідного НАБУ.

Суд вирішив, що з копії заяви не вбачається, що заявником наведені обставини ймовірного вчинення кримінального правопорушення. На думку суду, заява формально не відповідає вимогам до таких заяв, тому положення ч.1 ст.214 КПК України, до неї не застосовуються.

Крім того, в НАБУ повідомили, що адвокатові Шепелева була надіслана відповідь, тому, як вважає суд, бездіяльності з боку уповноважених осіб Бюро не вбачається. До повноважень НАБУ не відноситься оцінка та контроль законності здійснення досудового розслідування.

Суддя прослухала запис розмови прокурора Щербака, але стверджує, не почула там підтверджень вказаних у заяві фактів.

Водночас суддя Ада Педенко зазначила, що дії скаржника можливо розцінити як спробу вчинити позапроцесуальний вплив на прокурора у кримінальному провадженні.

29 жовтня на це рішення суду захисником Шепелева було подано апеляційну скаргу.

В Україні на Олександра Шепелева заведено кілька кримінальних справ. Більшість з них уже слухаються у судах міста Києва і Київської області.

Колишній народний депутат перебував у розшуку і був затриманий в лютому 2018 року, і з тих пір утримується в спецізоляторі СБУ.

Ключовим свідком і заявником у справах проти Шепелева є колишній акціонер «Родовід Банку», а сьогодні голова наглядової ради банку «Союз, Сергій Дядечко. Окрім розтрати коштів «Родовід Банку», він також звинуватив екс-нардепа в замовленні двох замахів на його життя. Також Шепелева судять за замовлення умисного вбивства банкіра Сергія Кириченка у 2003 році і втечу з лікарні СІЗО у 2014 році.

4 липня 2018 військова прокуратура також повідомила Шепелеву підозру у замовленні вбивства у 2006 році полковника УБОЗ Романа Єрохіна, який розслідував діяльність конвертаційних центрів.

У 2006-2010 рр. Олександр Шепелев був народним депутатом від «Блоку Юлії Тимошенко», а після обрання президентом Віктора Януковича – членом фракції Партії регіонів.

Источник: Все новости от

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?







Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте