Європейська економіка потребує робочих рук і без українців вона не зможе обійтись – експерт

23 ноября 2018 г., 10:05:00   1266   0

Українці поступово втрачають цікавість до роботи в Польщі. Це відбувається з декількох причин, на які вказали учасники прес-конференції, що відбулася у Варшаві 21 листопада. Організатором заходу виступила Польсько-Українська Господарча палата.


Експерти, які виступали під час прес-конференції, відзначили, що після соціально-економічної кризи, яка розпочалася в Україні у 2014 році та була пов’язана з окупацією Криму та війною на Донбасі, одночасно підсилилось декілька процесів: громадяни України втратили (у 2-3 рази) свої доходи, в результаті чого різниця між заробітками українців та поляків значно виросла. Наступна причина полягає в тому, що української зарплати більше не вистачало багатьом людям для того, аби елементарно прожити, особливо в ситуації, коли потрібно підтримувати батьків та утримувати дітей. Одночасно з цим, підсилився процес відтоку українських трудових мігрантів з Росії, яка виступила агресором та розпочала бойові дії проти України. В результаті українці масово поїхали до Польщі, але станом на 2018 рік, наші трудові мігранти почали шукати інші країни для роботи у Європі. Тому польській державі необхідно вживати термінових дій для того, щоб відтік українців не призвів до кризи в економіці країни.


Читайте також: Експерт: Розвиток Польщі – це не просто цифри. Це конкретне покращення життя звичайних поляків


“У липні-серпні 2017 року було проведено опитування польських компаній, яке продемонструвало, що 93% компаній в Польщі зацікавлені у працевлаштуванні іноземців. 83% відчувають нестачу кваліфікованих працівників. 71% компаній не змогли тимчасово працевлаштувати робітників по причині складнощі бюрократичних процедур, а 29% фірм розповідають про втрату контрактів та договорів із-за нестачі працівників”, – заявив Анджей Дрозд, віце-президент Польсько-Української Господарчої палати.


“Німецька преса вже повідомила про те, що проект закону полегшення працевлаштування іноземців з країн поза межами ЄС вже узгоджений правлячою коаліцією. 19 грудня планується проголосувати цей законопроект у парламенті, що несе велику загрозу для польської економіки. Багато українців вже обізнані про зміни в законодавстві і що від 2019 року вони можуть працевлаштовуватися в Німеччині. Ця інформація поширюється дуже швидко”, – розповів Павел Кулага, Голова правління рекрутингової компанії Greygoose outsourcing.


Читайте також: Rzeczpospolita: Українські заробітчани втрачають інтерес до Польщі


"Поки що багато українців працює в Польщі, але не більше 10% з них збираються залишатися в цій країні на довготривалий термін. Для того, щоб зберегти наших трудових мігрантів, Польщі потрібно робити кроки у справі їхньої адаптації та соціального захисту. Бо в іншому випадку, напрями трудової міграції українців будуть істотно змінюватись. Європейська економіка потребує робочих рук і без українців вона не зможе обійтись. Питання тільки в тому, які країни раніше це зрозуміють та створять найбільш оптимальні умови для залучення трудових мігрантів з України", – зазначив Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Источник: Все новости от

Читайте еще

Последние новости
01 июня 2024 г.
Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?







Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте