Найєм, Лещенко і Заліщук: чому нардепи вийшли з БПП?

01 марта 2019 г., 23:58:00   1238   0

Фракція Блок Петра Порошенка поменшала на трьох нардепів. З пропрезидентської групи в парламенті вийшли Мустафа Наєм, Сергій Лещенко та Світлана Заліщук.


Варто зазначити, що останні роки вони лише формально вважалися членами БПП, адже були в досить жорсткій опозиції до президента та постійно його критикували. Тому й за законопроекти у Верховній Раді ця трійця голосувала на власний розсуд, а не за наказом партії, як робили це решта БППшників. Нагадаю, що усі троє до Революції гідності були журналістами й після перемоги Майдану вирішили піти в політику.


Напередодні парламентських виборів 2014 року самі запропонували Петру Порошенку свої кандидатури, їх тоді включили у список БПП й саме за ним ця трійця і пройшла до Верховної Ради. Але досить швидко вони узялися критикувати те, що робить президент і те, що він не робить, а мав би робити. Попри це Наєм, Заліщук та Лещекно все ж таки залишалися у БПП. Пояснювали це тим, що депутатський мандат дає їм більше можливостей працювати на користь країни.


Читайте також: Какая судьба ждет троицу, вышедшую из БПП?


Але тепер, за півроку до того, як термін повноважень нинішньої Верховної Ради вже спливе троє членів "ДемАльянсу" написали заяви про вихід із фракції і просять їх виключити. Саме просять, бо хочуть зберегти свої мандати. Адже якби вони просто оголосили, що самі виходять – мали б і депутатський мандат скласти. 


Причини такого свого рішення пояснювали у Facebook. Наєм написав, що давно вже перебуває із президентськими силами по різні боки цінностних барикад й не хоче брати участі у контрреволюції. Напевно натякаює таким чином на скасування Конституційним судом закону про "незаконне збагачення" й повний відкат країни у боротьбі з корупцією.


В свою чергу Світлана Заліщук була більш відвертою й напряму обвинуватила БПП у причетності до розкрадання армії. Зазначу, що Наєм, Заліщук та Лещенко позиціонували себе як ярі антикорупціонери – у Верховній Раді вони лобіювали усі ті законопроекти, що мали б сприяти боротьбі із хабарництвом серед можновладців. Також вони брали участь у люстраціях чиновників та ментів часів Януковича, допомагали створенню Нацполіції, НАБУ та антикорупційного суду.


Читайте також: Наші гроші: Депутат від БПП оформив "Вертолітний майданчик Януковича" на свою матір


Активно вимагали розслідувань та притягнення до відповідальності депутатів-хабарників та замовників нападів на активістів і журналістів. Скандал із Гладковським – найближчим товаришем Порошенка, якого обвинуватили у збагачення на запчастинах для армії, й скасування Конституційним судом покарання українським можновладцям за незаконне збагачення, мабуть, і стало останньою краплею. 


Натомість нині вони активно просувають свій спільний громадсько-політичний рух, що зветься "Дій з нами", зокрема, їздять регіонами й намагаються залучити до себе активістів та підприємців. Не виключаю, що це все із прицілом на осінні парламентські вибори.


Та чи переросте цей рух у впізнавану українцями партію, чи здолає вона мінімальний прохідний бар'єр, щоб дати своїм засновникам місця у новому парламенті – щодо цього є певні сумніви…


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Источник: Все новости от

Читайте еще

Последние новости
Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?







Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте