Реальність, яку Путін вважає за краще ігнорувати

18 марта 2019 г., 17:48:00   897   0

Російський президент Володимир Путін сьогодні, 18 березня, знову відвідує окупований Крим.


Ініціатор анексії не міг залишитись осторонь п'ятирічного ювілею однієї з найганебніших подій російської історії. І те, що анексія призвела до конфлікту Росії та України й вигнання Росії з цивілізованого світу, Путіна не дуже турбує. Саме завдяки анексії Криму його режим знайшов нову легітимність, дозволив не замислюватися про саму можливість зміни влади.


Читайте також: Анексію Криму ніколи не визнають законною. Ані в Україні, ані на Заході


Утім, навіть у самій Росії сьогодні говорять про те, що ефект Криму для влади є фактично вичерпаним. І дивуватися тут не варто. Окупація Криму відбувалася в період постійного зростання цін на нафту, коли ще не було західних санкцій. Росіяни висловлювали насамперед політичне невдоволення – незмінюваність влади, корупція, відсутність соціальних ліфтів, засилля нахабних "силовиків" і їхніх поплічників – бандитів. Саме це невдоволення вдалося погасити завдяки окупації Криму.


Але потім рівень життя громадян країни-агресора став падати. І ніякої радості від того, що Путін продовжує витрачати мільярди на Кримський міст або армію, ніхто в Росії більше не відчуває. "Крим – пише сьогодні ділова газета "Ведомости" – перетворився фактично на тимчасово окуповану територію. Будучи на папері частиною Росії, Крим не є повноправною частиною Росії в реальності. Що робити з Кримом, ніхто не знає, і навіть у високих кабінетах можна все частіше почути: даремно ми в це вплуталися".


Це саме та реальність, яку Путін вважає за краще ігнорувати. У російського президента немає ніякої іншої альтернативи, крім того, щоб наполягати: "Крим наш", і це є важливим. Але в самій Росії починають розуміти, що на ідеї правомірності анексії Криму будується перш за все легітимність особистої путінської влади, що майбутнє російської держави, нормалізація відносин з Україною та Заходом пов'язані з відмовою від анексії і з осудом її ініціаторів – зрозуміло, тоді, коли у росіяни матимуть звичну змогу відмовитися від спадщини чергового вождя.


Читайте також: Кримське рішення Путіна гарантувало Росії неминучу ганьбу


Це саме те, що бояться сказати журналістам "Ведомостей" у тих найвищих кабінетах. Тому що розраховували на зовсім іншу реакцію на окупацію Криму, на протилежний ефект від анексії – й у сприйнятті Заходу, й у відносинах із Україною. Ніхто в Москві навіть не припускав, що санкції триватимуть п'ять років і тільки посилюватимуться, що Україна чинитиме опір агресорові, що навіть ціна на нафту не рятуватиме російської економіки.


Путін прорахувався. І йому залишається тільки намагатися вичавити з окупації все, що ще залишилося від "кримського ефекту".


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Источник: Все новости от

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?







Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте