Економічна нерівність: бар’єри на ринку праці, які жінкам важко подолати

28 октября 2019 г., 21:48:00   1616   0

Економічна нерівність: бар’єри на ринку праці, які жінкам важко подолати


Шокуючий факт! Сьогодні середня зарплата жінки на 23% менша за зарплату чоловіка! Це за умови виконання однакової роботи в однакових обсягах.


Насправді жінка майже завжди працює більше, бо крім праці на робочому місці в неї є неоплачуваний "наряд" на хатню роботу. В середньому вона на це витрачає 24,6 годин щотижня! Один з найбільших показників в Європі!


Читайте також: Членкиня і психологиня, або Слова, від яких розриває


А на ринку праці існують й інші бар’єри, які жінці важко подолати:


• Існує стереотип про чоловічі та жіночі професії. Донедавна він був закріплений навіть в наказі МОЗ (це коли жінкам, наприклад, дозволялось прибирати на платформах метро, а водити потяги в підземці – ні)


• Жінкам досі забороняють працювати вночі, хоча насправді роботодавці змушують їх це робити нелегально. Ось тільки жодних надбавок за нічну працю вони не мають.


• Українське законодавство не дозволяє ділити декретну відпустку між чоловіком та дружиною. Тому жінка бере цю місію цілком на себе й за 3 роки втрачає професійні навички.


• Рівень зайнятості українських жінок на 15% нижчий ніж в Німеччині та на 6% нижчий ніж в середньому по ЄС. Серед жінок віком 15–70 років 44% є економічно неактивними (не працюють і не шукають роботу).


• Під час кар’єрного зростання жінки впираються у так звану "скляну стелю". Тобто створена штучна перепона росту. Наприклад, в бізнесі частка жінок-керівників загалом становить 40%, однак в основному за рахунок ФОПів. А серед юридичних осіб частка жінок-керівників – лише 30%. Жінки-керівниці у держслужбі обіймають переважно посади шостої та п’ятої категорій. Відсоток чоловіків, навпаки, суттєво вищий на керівних посадах першої та другої категорій.


Читайте також: Чому жінка не має бути психологом, доктором і лідером


А з якими перешкодами на ринку праці зіштовхувались ви чи ваші знайомі жінки?


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Источник: Все новости от

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?







Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте