Обіцянки самим собі та вечірки у ресторанах: як американці святкують Новий рік

30 декабря 2019 г., 17:04:00   836   0

Новий рік у США


Цього року у Вашингтоні на Новий рік прогнозують сильний дощ і +11. Годі й казати, що особливого відчуття свята що наближається, це не несе. Немає якоїсь казкової атмосфери, очікування, що от-от станеться якесь маленьке диво.


А свято де?


Ночі з 31-го на 1-ше американці, здається, майже не надають особливого значення. Тут мало хто підбиває підсумки року і ніхто не каже, що як зустрінеш рік, так його й проведеш.


Натомість тут дуже популярно давати собі так звані New Year`s resolutions, тобто новірічні обіцянки. Найчастіше американці обіцяють собі скинути вагу, кинути палити і почати регулярно займатись спортом, говорять опитування.


При цьому дослідження свідчать, що до 90% цих обіцянок за цілий рік виконати людям так і не вдається, тож психологи радять ставити собі простіші, більш відчутні цілі (наприклад, не "скинути вагу", а "скинути 0,5 кілограми за тиждень").


Читайте також: 8 цікавих фактів про Різдво у США


Водночас, американський Новий рік не сповнений притягнутого символізму: тут не вдягаються у кольори прийдешнього року за китайським календарем та й взагалі не цікавляться, яка тварина буде символом року і що вона принесе. Це роблять хіба що представники китайської громади та деякі діяспоряни із країн колишнього Радянського Союзу.


Немає тут і дуже усталених традицій святкування. Ніхто не нарізає 31-го тазики салатів, не викладає закуски у формі ялинки, а всі подарунки роздаровані ще 25 грудня.


Свято не для малечі


Відсутність подарунків – це одна з причин, чому в малечі немає особливого пієтету до Нового року.


Пам'ятаю, я у дитинстві любила це свято ще й тому, що хоч раз на рік можна було пізно іти до ліжка (як дорослі!), хоча попередньо мама вкладала мене поспати хоч на годину-дві близько 6-7 вечора.


Тут втручатись у дитячий розклад сну через міфічні 12 ударів курантів хочуть далеко не всі батьки. Тож чимало родин, особливо із дуже маленькими дітьми, не святкують взагалі – і зовсім цим не переймаються.


Читайте також: Як святкують Новий рік та Різдво в Йорданії – розповідь українки


Також Новий рік у США завершує різдвяний сезон, і 2 січня більшість людей повертається до роботи. Тож і всю ніч пити-гуляти, щоб потім прокинутись 1-го січня в обід, може, й хоче не кожен.


Вечірки й поп-ап бари


Загалом американський Новий рік – цілковита протилежність до Різдва, затишного родинного свята. Американці і європейці завжди дивуються, чому у Східній Європі Новий рік – важливіше свято, ніж Різдво. Як відомо, це спадок радянських часів, коли християнське свято для народа замінили святкуванням світського Нового року.


Молодь у місті найчастіше влаштовує вечірку для друзів чи іде у ресторани й готелі, що мають новорічні програми. Останніми роками поширеними стають так звані поп-ап бари. Це тимчасові заклади, які відкривають в орендованому приміщенні під окрему подію, як-от різдвяний сезон, а затим їх закривають.


Інший варіант – поїхати у подорож. Одні мої друзі були торік у Греції, сусіди – в Атланті.


Нема подарунків – не треба і ялинки


А ще колеги помітили цікаву тенденцію: чимало людей викидають свої ялинки вже наступного дня після Різдва, 25 грудня. Думаю, саме тому, що їдуть з дому на Новий рік, і щоб за цей час дерево не обсипалось.


Читайте також: З дюжиною устриць та індичкою з каштанами. Як святкують Різдво у Франції – розповідь українки


Інший аргумент: навіщо тримати ялинку в домі, якщо під нею уже немає подарунків? Ялинкові ринки тут теж закриваються після Різдва, й деревця, що лишились, можна забрати безкоштовно (так-так, не дякуйте).


Процес позбування ялинок для американців також став приводом зібратися та весело провести час. У деяких місцевостя влаштовують гулянні зі спаленням ялинок. Роблять це у великому вогнищі в спеціально організованих місцях, наприклад, на пляжі чи на території заміських броварень.


Гарантоване свято


Однак, у США є принаймні одне місце, де атмосфера на Новий рік дуже урочиста – Таймс Сквер. Однак цього року за безкоштовне шоу відомих артистів і споглядання легендарної кришталевої кулі доведеться заплатити не лише штовханням у натовпі і чергами до туалетів.


Цьогоріч там обіцяють зливу. Але мільйон американців і туристів вважають, що воно того варте. Ось справжні фанати Нового року. Мені – слабо, а вам?


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Источник: Все новости от

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?







Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте