Що не так із пропонованою накопичувальною пенсійною системою. ІНФОГРАФІКА

18 апреля 2018 г., 22:44:00   1273   0

У вчорашньому, 17 квітня, порядку денному стояв законопроект про запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (№ 6677). За браком часу до нього цього разу не дійшла черга. Але поява цього проекту закону в планах розгляду викликає в мене велику стурбованість, бо його схвалення може створити серйозну проблему для наших громадян.


Законопроект передбачає запровадження обов’язкового компоненту накопичувальної пенсійної системи. Кожного, кому на час запровадження системи виповниться 35 років, зобов’язують законом в обов’язковому порядку відраховувати на ці цілі 2% своєї зарплати зі щорічним збільшенням до 7%.


Нічого не маю проти ідеї, хорошої ідеї, коли кожен сам відкладає собі кошти на майбутню пенсію. Але ця добра ідея вимагає наявності певних умов. Одна з дуже важливих серед них (не зачіпаю інших аспектів проблем закону) – можливість хоча б збереження пенсійних заощаджень, не згадуючи вже про ще якийсь заробіток. Чи наявні в нас такі умови? Спробуймо оцінити.


Простою мовою збереження грошей означає: якщо ви відклали зараз 10 тисяч грн, то через п'ять років у разі зростання цін удвічі має подвоїтися й сума на пенсійному рахунку. Додаткову суму в 10 тис. грн має забезпечити вкладення, інвестування коштів майбутніх пенсіонерів. Чи можливо це зараз (і в найближчій перспективі) в Україні?


Закон передбачає кілька можливих варіантів інвестування:


– розміщення грошей на депозитах у банках;


Читайте також: Чому в Україні зарано вводити накопичувальні пенсії


– купівля цінних паперів держави (ОВДП) і місцевої влади;


– купівля цінних паперів українських підприємств;


– інвестування за кордоном.


Збереження грошей у банках потребує, щоб депозитні ставки перевищували інфляцію. Якщо ж на ваш депозит у 10000 грн встановлена ставка 12% річних, а ціни за рік збільшилися на 15%, кошти не збережено, а втрачено. Формально на рахунку стало більше – 11200 грн, але, щоб купити таку ж кількість товарів, як торік, потрібно 11500 грн. 300 грн є нічим іншим як знеціненням. Якщо поглянути на динаміку реальних депозитних ставок за останні три роки, то вони були переважно від’ємними (не забезпечували збереження коштів). Насправді "від’ємність" ставок значно вища, бо я не врахував податків на процентні доходи.


Хочеш успіху й незалежності – починай змолоду


https://t.me/uainfo_org

Источник: Все новости от

Читайте еще

Последние новости
Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?







Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте