Звідки береться алергія на цвітіння та як з нею боротись

01 мая 2018 г., 18:12:00   1133   0

Щороку, втомлені від зимових холодів і вітрів, ми так чекаємо теплої сонячної весни. Коли небо стає яскраво блакитним, земля вкривається соковитою зеленою травичкою і все навколо цвіте. І всім так радісно стає на душі. Всім, крім алергіків.


Алергія на квітковий пилок має багато назв: весняний поліноз, алергічний риніт, весняний катар, пилкова астма і навіть застаріле, але дуже грізне, сінна лихоманка. Поліноз може протікати легко, помірно або важко, тому деякі хворі тільки смутно здогадуються про те, що у них алергія, а інші з жахом чекають квітучий період квітень-серпень.


Звідки береться алергія на цвітіння
Розвиток полінозу має той же механізм, що і будь-який інший тип алергії: в якийсь момент речовини, що потрапляють організм (в конкретному випадку, пилок квітів), починають трактуватися, як небезпечні для здоров'я, і ??організм починає активно з ними боротися.


? Схильність до алергії має спадковий характер.


? Якщо останні місяці гестації і перші місяці життя дитини припали на активне цвітіння, ризик розвитку полінозу у неї вище.


? Наявність алергії на будь-яку речовину або продукт збільшує ризик розвитку алергії і на інші речовини і продукти.


Алергія має дуже незвичайну для хвороб поведінку. Іноді вона виявляється в ранньому дитинстві і тримається все життя, іноді то з'являється, то проходить; може бути «уповільненою», а може буквально отруювати життя людині.


Читайте також: Что делать, если укусил клещ


Як зрозуміти, що це не просто нежить, а поліноз
Багато людей часто хворіють навесні, адже з одного боку є весняний авітаміноз і знижений імунітет, з іншого боку вже тепло, і хочеться швидше зняти верхній одяг, а з третього – ненадійна весняна погода з частими вітрами і раптовими дощами. Тому весняний нежить – явище не рідкісне. Але поліноз не обмежується одним цим симптомом, а має цілий комплекс симптомів:


? нежить, звичайно, на першому місці (зазвичай з носа відходить прозорий слиз або взагалі «вода»);


? свербіж і печення в носі;


? багаторазове цілодобове чхання;


? свербіж в очах, сльозотеча, почервоніння очей, іноді світлобоязнь;


? першіння в горлі, сухий кашель, утруднене дихання, іноді аж до астматичних нападів;


? можуть з'являтися алергічні висипання на шкірі;


? загальний стан млявий, «каламутний», роздратований, але температура підвищується тільки у виняткових випадках.


Симптоми посилюються в суху сонячну і вітряну погоду, коли квіти цвітуть особливо активно, а вітер добре і далеко розносить пилок.


Читайте також: Чи знаєте ви, що "дитячі" продукти можуть бути небезпечніші для здоров'я, ніж "дорослі"?


Як боротися з сезонною алергією?
Лікуванням полінозу займається алерголог або терапевт (при легкому ступені захворювання). З алергіями бореться цілий напрям медичних ліків: антигістамінні препарати. При слабкій і помірній симптоматиці зазвичай призначають популярні препарати на зразок Кларитину, Кестину, Супрастину і старого доброго Діазоліну.


Якщо ж поліноз протікає важко і щорічно, то зазвичай до початку цвітіння рекомендують провести антигистаминную «вакцинацію», яка передбачає введення потужних антигістамінних препаратів з терміном активності до півроку. Також, щоб знизити симптоматику, бажано уникати контакту з алергеном, а найкраще, на період цвітіння виїхати в гори або на море.


Кращі публікації з блогів відтепер у твоєму месенджері! Підписуйся на UAINFO у Telegram: https://t.me/uainfo_org

Источник: Все новости от

Читайте еще

Последние новости
01 июня 2024 г.
Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?







Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте