Як вибити компенсацію за невдалу поїздку: поради юриста

19 августа 2018 г., 20:49:00   1591   0

У Польщі неподалік українського кордону сталася ДТП з українським автобусом. На гірському серпантині транспортний засіб зірвався з дороги і скотився з 30-метрового схилу. В результаті троє людей загинули, десятки – травмовані. На яку компенсацію можуть розраховувати туристи та як перестрахуватися тим, хто вже придбав поїздку на майбутнє.


Про це у прямому ефірі 24 каналу розповів юрист Лаврентій Царук.


Читайте також: Пассажиры на чемоданах. Как изменить работу туристического рынка


За його словами, захистити себе, зробити меншим ризик потрапляння у такі ситуації, можна, звертаючись до туроператорів, які мають бездоганну репутацію.


Що стосується конкретно цього туроператора, то я б особисто не радив користуватися його послугами, оскільки ми бачимо зараз, що журналісти намагаються отримати коментарі, а цей оператор уникає їх. А здебільшого допомогу українцям надають польська швидка медична допомога та польський уряд, 
– підкреслив Царук.


Він зазначив, що це говорить про те, що даний оператор не женеться за своєю репутацією.


"Тут ще є вада українського законодавства. Ми повинні розуміти, що, купуючи тур, фактично, в разі, якщо компанія зникає, то ніхто нам не компенсує збитки. Як правило, так і відбувається, коли компанії банкрутіють через ті чи інші обставини", – додав юрист.


За його словами, люди, які наразі постраждали, обов'язково мають право звертатися до туроператора та мають право на відшкодування збитків.


Ці збитки включають, в першу чергу, необхідні витрати для відновлення здоров'я, а також компенсація моральних збитків. Верхньої межі цієї компенсації немає, вона визначається в кожному окремому випадку. Ця претензія пред'являється до так званої винної особи,
– розповів юрист. 


Він продовжив, що вина певної особи вже визначається в процесі "розбирання цього випадку".


"Це може бути і сам туроператор, якщо буде з'ясовано, що він не мав права передавати цей тур сторонньому підряднику, бо зараз є така інформація. Або це може бути цей підрядник, який здійснював, безпосередньо, це перевезення. Або це може бути просто навіть і сам водій, якщо всі інші діяли в правовому полі, а безпосередньо сам водій тільки порушив правила дорожнього руху", – зазначив Царук.


Читайте також: Отдых летом: действительно ли украинцы едут в Крым


За словами юриста, якщо ж водій не був офіційно влаштований, то відповідальність несе та організація, яка допустила його до керування цим транспортним засобом. "Тобто відповідачів буде троє: і туроператор, і перевізник, і сам водій. А вже в ході судового розгляду буде визначено, хто саме з них і в якій частині буде відповідати", – сказав Царук.


Важливо також зробити повідомлення в страхову компанію. Тому що кожен подорожуючий за кордон, згідно з законодавством, має мати поліс обов'язкового страхування,
– наголосив юрист.


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Источник: Все новости от

Читайте еще

Последние новости
Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?







Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте