Загроза зникнення видів ще ніколи не була настільки серйозною, як сьогодні

31 октября 2018 г., 20:30:00   1619   0


За останні 40 років кількість популяцій ссавців, птахів, рептилій, амфібій і риб у світі зменшилась більше, ніж на половину.


30 жовтня було оприлюднено звіт "Жива планета" 2018. В межах дослідження науковці з 11 країн світу проаналізували дані 16 тис популяцій за 1970-2014 роки.


Згідно з "Індексом живої планети":


60% – на стільки зменшилась кількість хребетних тварин у світі;


83% – скорочення чисельності популяцій прісноводних видів.


Серед основних причин стрімкої втрати біорізноманіття науковці називають "Велике прискорення" – явище, коли, починаючи з 1950 року, усі показники людської діяльності стрімко зросли (видобуток корисних копалин, урбанізація, збільшення кількості населення) і спровокували різке збільшення попиту на енергію і територію. Це у свою чергу призвело до безпрецедентних змін на планеті.


Читайте також: Компанія Greenpeace назвала компанії, які продукують найбільше відходів з пластику


Cьогодні людство вступає у нову геологічну епоху – антропоцен, коли саме людина є ключовим фактором, який змінює клімат, біорізноманіття та довкілля в цілому.  


Мапа, що подана нижче, відображає екологічний слід у кожні країні – скільки потрібно земних ресурсів, щоб задовольнити наявний попит. 



Чи можемо ми щось змінити?


Ми – перше покоління, яке має чітке уявлення про цінність природи і наш величезний вплив на неї. Але на жаль, можемо стати останнім поколінням, що здатне змінити негативні тенденції. 


"Одна із останніх українських втрат – це осетер європейський, якого ще називають атлантичним. Цей вид пережив динозаврів і масштабне вимирання видів на планеті, однак був знищений внаслідок діяльності людини", – пояснює Ольга Денищик, координаторка прісноводного напрямку WWF в Україні.


Зниклі сторінки української природи 


В креативній кампанії "Зниклі сторінки. 404", в якому звертають увагу українців на ті види, популяції які зникли в країні протягом останнього півстоліття. "Обличчями" кампанії стали тюлень-монах, ховрах європейський, довгокрил звичайний та осетер європейський. Відповідно до даних Червоної книги, ці тварини вважаються зниклими.


Читайте також: Мусорное наследство: давайте думать о чистой планете для будущих поколений



 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Источник: Все новости от

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?







Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте