Понад 8 млн грн збитків: на Донеччині блокували незаконний видобуток вугілля на закритій шахті. ФОТО

19 ноября 2019 г., 00:36:00   70   0

повідомляє пресцентр спецслужби


Шестеро мешканців Києва, Покровська й тимчасово окупованого Єнакієвого організували протиправний видобуток корисних копалин на території закритої шахти "Гірник". Вибірка вугілля на підпільному підприємстві, де працювало понад 30 гірників, відбувалася цілодобово у дві зміни без дотримання жодних правил безпеки.


Журналіст – Зеленському: Ви втрачаєте гроші? Справді?! Ми втрачаємо людей!


Для легалізації видобутого вугілля ділки використовували підроблену документацію одного із вугільних підприємств регіону, а також проводили фіктивні фінансово-господарські операції. Збували корисні копалини до установ і закладів Дніпропетровської, Запорізької та західних областей України.


За півроку функціонування нелегального бізнесу зловмисники встигли видобути майже 2,5 тисячі тонни вугілля.
Збитки держави склали понад 8 мільйонів гривень.


За висновками експертів незаконна діяльність могла призвести до екологічної катастрофи: зростала небезпека зсувів ґрунту та протікання підземних вод. Це несло реальну загрозу життю та здоров`ю місцевих мешканців.


Дірка на кордоні. Нелегальне вугілля з копанок Донбасу потрапляє до Словаччини – розслідування 


Під час обшуків, проведених на місці незаконної вибірки та за адресами проживання фігурантів провадження, правоохоронці вилучили шахтне обладнання, транспортні засоби, банківські карти, печатки та штампи підприємств, задіяних у схемі, а також документи, які доводять незаконні оборудки.


У межах відкритого кримінального провадження тривають слідчі дії для встановлення всіх осіб, причетних до протиправної діяльності.


Наразі вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 240, ч. 1 ст. 272 і ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.


FacebookTwitter і YouTube

Читайте еще

Последние новости
Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте