Гренландія почала танути у сім разів швидше, ніж у 1990-ті – дослідження

10 декабря 2019 г., 21:36:00   83   0

Гренландія, екологія


Міжнародна група полярних дослідників встановила, що швидкість танення льоду Гренландії з 1992 по 2018 рік збільшилася всемеро. А до кінця ХХІ століття тала вода з острова може призвести до зростання рівня Світового океану на 7 сантиметрів.


Результати дослідження оприлюднені в науковому журналі Nature, пише hromadske.


Для визначення швидкості танення Гренландії 89 науковців із 50 міжнародних організацій проаналізували супутникові знімки за останні майже 30 років і порівняли зміни берегової лінії острова. Так вони встановили, що з 1992 року Гренландія втратила 3,8 трильйона льоду, що відповідає зростанню рівня Світового океану на 10,6 міліметра.


Читайте також: Нинішнє десятиліття може стати найспекотнішим за всю історію


Якщо на початку 1990-х років танення льоду відповідало близько 1 міліметру зростання рівня води, то нині цей показник складає 7 міліметрів – тобто Гренландія нині тане в сім разів швидше. Це означає, що до 2100 року лише через талу воду з острова рівень Світового океану підніметься на 7 сантиметрів.


Слід зауважити, що причину стрімкого танення Гренландії дослідники не вивчали. Утім воно може стосуватися зникнення льодів Арктики загалом унаслідок глобального потепління. За останнє десятиліття середня температура регіону зросла на 0,75°C.


Натомість учені пояснили, до чого прискорене танення Гренландії може призвести в глобальному масштабі.


Читайте також: Через глобальне потепління в океанах зменшується кількість кисню – дослідження


"Якщо говорити просто, то з кожним сантиметром зростання рівня Світового океану затоплення загрожує шістьом мільйонам людей", – заявив у коментарі ВВС професор Університету Лідса (Велика Британія) Енді Шеперд.


Дослідження оприлюднене на тлі Кліматичної конференції ООН, що проходить в іспанській столиці Мадриді з 2 по 13 грудня. На ній міжнародні організації представили результати досліджень, які засвідчують згубні наслідки зміни клімату.


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте