Тисячі сімей потребують допомоги держави через проблеми з новобудовами

14 декабря 2019 г., 15:12:00   60   0

новобудови


Офіційно: Київміськбуд добудує близько 26-ти об’єктів Укрбуда.


Здавалося б, інвесторам-заручникам укрбудівських майбутніх квартир є привід видохнути з полегшенням але давайте спробуємо відповісти на 3 питання, із яких і буде складатися одне слово «добудова».


1. Юридична сторона.


На яких підставах одна юридична особа буде вести свою господарську діяльність на місці здійснення іншої. Не можна просто прийти на чужий будмайданчик і продовжити будувати вже почате кимось.


Перше – земельні питання. На підставі якого документу та чийого рішення буде змінений землекористувач будмайданчика? Продаж ділянки чи права оренди за 1 грн? Можливо, а що скажуть фіскальні органи? Зобов’язання за договорами у т.ч. генпідрядним та договорами поставок? Штрафні санкції чия зона відповідальності? Найпростіше – повернення передоплат, звичайно якщо був такий факт та не факт, що постачальники згодяться на таке.


Читайте також: "Це – катастрофа". Активіст розповів, як влада знищує Львів


Дозвільна документація – як бути із деклараціями про початок будівництва та/або із отриманими дозволами на будівництво узгодженими конкретним юридичним особам? Не можна просто закреслити одну назву юридичної особи та поверх написати іншу, це ж усі розуміють.


Мабуть один із найлегших питань буде переоформлення технічних умов на підключення мереж до будівель. При технічній відповідності - заміна сторони відбудеться просто та швидко.


2. Технічна складова.


Найбільші проблеми будуть там де Укрбуд здійснював будівництво своїми будівельними компаніями. Чи вистачить технічних засобів (кранів, опалубки, механізмів, інструменту і т.і.) у Київмісьбуда, щоб одночасно стартонути на 20+ будмайданчиках? Чи Укрбуд усе подарує буднаступнику?


Людський ресурс – усі підрядні організації лишаються? Навіть, ті що є структурами Укрбуда?


3. Фінансування.


Найголовніше питання – за чий рахунок буде відбуватися подальше будівництво? Чи існує вже результат аудиту щодо необхідного бюджету витратної частини та можливої дохідної?


Можливо ці питання не були б такими важливими, якби мова йшла про поглинання однією компанією іншої, але ж власники нещодавно змінилися і зовсім не на тих, кому доведеться закінчувати розпочаті роботи.


Читайте також: Місто, яке обов’язково треба відвідати усім українським забудовникам та чиновникам. ФОТО


До чого це я, політична воля – це звичайно дуже гарна новина у цій справі, але без комплексного вирішення юридично-технічно-фінансових питань, ця справа не зрушить з місця.


p.s. згадаємо, що існують інвестори більш ніж 40-ка об’єктів Укогруп, які роками чекають якоїсь допомоги від держави.


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте